SKŁAD DTP KSIĄŻEK

Oferuję skład i łamanie tekstu książki lub innej publikacji. Projekt stron tytułowych, okładki, opracowanie graficzne tabel, wykresów, retusz fotografii. Redakcję techniczną. Przygotowanie plików technicznych do druku.

Dołącz do wyceny

Wysyłasz przykładowy rozdział książki na adres e-mail: aeradesign@vp.pl
Liczbę stron książki
Liczbę znaków (ze spacjami)
Format ksiązki, wymiary strony
Liczbę ilustracji i tabel
Opis tematyki książki

Od 40 zł netto za arkusz wydawniczy

Beletrystyka. Prosty skład, niewiele przypisów.

Od 59 zł netto za arkusz wydawniczy

Tekst z przypisami, ilustracjami, grafikami lub tabelami.

Od 79 zł netto za arkusz wydawniczy

skomplikowany skład (np. tekst dramatyczny, poezja).

Od 199 zł netto za projekt prostej okładki

Projekt okładki

Skład DTP

Skład i projektowanie książek

DTP

termin oznaczający pierwotnie ogół czynności związanych z przygotowaniem na komputerze materiałów, które będą później powielone metodami poligraficznymi. Krócej mówiąc, termin ten oznacza komputerowe przygotowanie do druku[1]. W tym znaczeniu termin ten dotyczy nie tylko fazy projektowej, czyli tworzenia w programach komputerowych obrazu (oraz kształtu) stron publikacji, ale także zarządzania pracą grupową, a nawet odnosi się do komputerowego sterowania urządzeniami wykorzystywanymi w tym procesie, a więc np. naświetlarkami czy maszynami drukarskimi.
Więcej na Wikipedii...

Arkusz wydawniczy

jednostka obliczeniowa stosowana w wydawnictwie w celu określenia objętości zawartości treściowej (tekstowej i graficznej) publikacji. Wchodzi w to zarówno wkład autora (lub tłumacza) czyli tzw. arkusz autorski, jak i cały pozostały materiał stworzony lub nadzorowany przez redakcję, o ile nie pochodzi od autora (wstęp, komentarze, recenzje, przedmowy, posłowia, motta, cytaty, indeksy, skorowidze, spis treści, bibliografie, tytuły i śródtytuły, przypisy, paginy, dwójka lub czwórka tytułowa książki (i ew. inne strony metrykalne), zawartość okładki i obwoluty.
Więcej na Wikipedii...Zapytaj o wycenę aeradesign@vp.pl